Dotace na fotovoltaiku

Nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám 2030, které od podzimu 2021 střídají předchozí titul Nová zelená úsporám s platností 2014 - 2021, nabízí výhodnější podmínky pro koncové zákazníky. S novými dotacemi totiž ušetříte až 210 000 Kč!

Pro koho jsou nové dotace určeny?

  • Nárok na dotace mají majitelé dokončených rodinných domů
  • Dotaci mohou získat vlastníci novostaveb (bez FVE v PENB/PD)
  • Nové dotace je možné získat na rekreační objekt (chata, chalupa)
  • Dotace budou k dispozici i pro bytové domy v celé ČR

Kolik lze na dotacích získat?

Výše dotace závisí na instalovaném výkonu FVE a na velikosti bateriového úložiště. Je-li energie akumulována do baterií, je technicky nutné využít tzv. hybridní střídač.

Je-li energie akumulovaná do TUV nebo není-li energie akumulovaná vůbec, využívá se standardní střídač.

Dotace na fotovoltaiku s novým dotačním programe Nová zelená úsporám 2030

Proces získání dotace je snadný

Od podzimu 2021 platí nová pravidla pro získání dotací na fotovoltaické elektrárny. Výroba vlastní elektřiny prostřednictvím fotovoltaické elektrárny bude s novými podmínkami dotačního programu Nová zelená úsporám 2030 ještě výhodnější. Nepropásněte příležitost získat maximální dotaci na Vaši elektrárnu.

Výše dotace až 60 % ceny​

Fotovoltaické elektrárny navrhujeme tak, abyste dosáhli na dotaci v maximální výši. Z celkové realizační ceny můžete ušetřit až 60 % díky dotaci.

Získejte až 205 000 Kč

S dotacemi Nová zelená úsporám 2030 získáte až 205 000 Kč od státu. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji je dotace ještě navýšena o 10 %!


D&A Meliorem společnost s ručením omezeným - 1230